Rovno k podcastu...

Najnovšie články

Podívejte se na svět fitness a podnikání očima Jana Cahy, majitele Fitness Institutu a osobnosti čes

Jan Caha je jednou z neuvěřitelně energických, kreativních a cílevědomých osobností, která inspiruje lidi a odborníky ve svém okolí. A náš Wellspace tým mezi toto publikum rozhodně patří. Proto jsme se už nemohli dočkat, až s vámi budeme moct tento rozhovor sdílet.Jak nám Jan v rozhovoru prozradil, jedná se o jeho vůbec první podnikatelský rozhovor!


Proto se rozhodně připravte na pořádnou dávku reálného příběhu podnikatele, který každý den i noc (prozradíme vám i kolik času Jan věnuje spánku, abyste věděli, že všechno je možné!), aktivně přispívá ke zlepšování zdraví a vzdělávání komunity v celé České republice.Nejen svým zapálením pro svou práci a životním stylem, který vede, dokáže vytvořit okolo sebe (online či offline) energii, kterou inspiruje své okolí.


A to v kombinaci s usilovnou prací a pravidelností dělá divy…ale víc vám už nebudeme v úvodu prozrazovat :)


Tak hurá na čtení…doporočujeme, abyste si nenechali ujít ani slovo!

Stojí to za to 👀👇🏻🏆1. Jaká byla vaše cesta k fitness, kulturistice a celkově k životnímu stylu, který vás naplňuje?


Moje cesta k fitness nebyla zřejmě ničím výjimečná. Jako mladý chlapec jsem viděl pár fotek kulturistů u svého bratrance v pokoji a zároveň trpěl úpěnlivou snahou „vypadat“ a líbit se mladým slečnám, až do té míry, že mě to stálo pár let v zajetí poruchy příjmu potravy.


To se sice může zdát jako ne zrovna šťastné období (a taky nebylo), ale na druhou stranu jsem se začal o výživu a trénink alespoň maximálně zajímat – vzdělával jsem se v tréninku, vzdělával jsem se ve výživě, četl hodně knížek, a učil jsem se o pocitech a fungování těla ovlivněného příjmem (nebo nepříjmem) potravy.

Jednoduše, toto ne zcela šťastné období trvající 6 let mě vlastně „fitnessově“ vytvořilo a dovedlo k prvním soutěžím, celému fitness průmyslu a přivedlo ke studiu na vysoké škole.2. Většinou cesta k naším cílům není přímočará a je plná náročných výzev, kterým musíme čelit. Vzpomínáte si na momenty, kdy jste pochyboval a nedokázal najít tu správnou cestu? Co vám pomohlo se z této situace dostat?


Myslím, že bez drobných zádrhelů se to nemůže obejít nikdy. Žili bychom v ideálním světě, a to rozhodně nežijeme. Navíc, „pád“ je nejlepším učitelem toho, jak začít zase růst a zvednout se, a hlavně čemu se přístě vyhnout.


Pokud bych hovořil o sportovní kariéře, tak to byl hned třetí rok v kulturistice, kdy jsem pochopil, že na juniorské a mužské úrovni je cesta k úspěchu spojena s dopingem, a právě takový sportovci mě už nyní poráží. Měl jsem dvě možnost, začít „sypat“ anebo jít někam, kde se vysloveně hlásím k tomu, že jsem čistý a chci dělat sport čistě. Šel jsem tedy do naturální kulturistiky, což bylo sportovně jedno ze zásadních rozhodnutí. V kariéře naturálního kulturisty, dnes již classic physique závodníka dnes pokračuji nadále. Tím že na profi scéně máme soutěže jen v USA, tak je to i příjemně spojené s mým oblíbeným cestováním.